TR | EN
Sektörüm: İnşaat
BİZ SİZİ ARAYALIM
BİZ SİZİ ARAYALIM

SIF Hakkında

1956 yılında Sezai Türkeş-Feyzi Akkaya tarafından kurulan ve bir STFA ve Işıklar Holding kuruluşu olan SİF Otomotiv, o zamandan beri iş makinası sektöründe hizmet veriyor.

JCB marka iş makinalarının satış ve pazarlamasını SİF İş Makinaları adı altında sürdüren SİF Otomotiv, İstanbul, Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır ve İzmir'de yer alan satış noktaları, İstanbul, Bursa ve Ankara'da bulunan merkez servisleri ve yurt geneline yayılmış 34 yetkili servisi ile Türkiye'nin dört bir yanına süratli hizmet sunuyor.

Pazar taleplerindeki değişiklikleri en iyi şekilde karşılamak amacıyla ürün hattını genişleten SİF İş Makinaları, JCB marka kazıcı-yükleyiciler, ağır iş makinaları, kompakt ve endüstriyel ürün serisi ile inşaat, tarım ve endüstriyel sektörlerdeki müşterilerine etkin çözümler üretiyor.

SİF İş Makinaları, dünyanın önde gelen konkasör markası Rubblemaster’ın da Türkiye’deki temsilciliğini sürdürüyor.

Vizyonumuz

2020 yılına kadar; 

 • Pazara sunduğumuz ürün gruplarında toplam %16 pazar payına ulaşmak
 • Her bir ürün grubunda pazarda ilk 3 sırada yer almak

Misyonumuz

İş makinaları sektöründe; Sürdürülebilir başarı için müşterilerine ve diğer paydaşlarına kattığı değeri sürekli artırarak, dünya markası ürünlerin satış ve satış sonrası hizmetlerini SİF kalitesi ile sunmaktır. 

 

Kalite Politikamız

Türkiye’nin iş makinası sektörüne yön veren bir firması olarak, müşterilerimize değer katmak için tüm paydaşlarımız ile birlikte sürekli daha iyiyi ararız. Bu amaca hizmetle Kalite Politikamız;

 • Sunmuş olduğumuz ürünlerin kalitelerine layık olmak ve bu kaliteyi sürekli yukarı taşımak amacıyla hizmetlerimizi, dolayısıyla müşteri memnuniyetini daima en üst seviyede tutmak,
 • Çalışanlarımızı, çözüm ortaklarımızı ve tedarikçilerimizi teşvik ederek ve destekleyerek çalışma kalitelerini yükseltmeye çalışmak, dolayısı ile toplum kalitesinin yükselmesine katkıda bulunmak,
 • En iyinin iyisi olmak için; Sürekli iyileştirme yaklaşımı doğrultusunda tüm süreçlerimizdeki verimliliği maksimum seviyeye çıkartmak,
 • Yenilikçi ve yaratıcı yaklaşımları (inovasyon) cesaretlendirmek, teknik ve davranışsal yetkinlikleri artıracak eğitimler gerçekleştirmek,
 • Tüm iş süreçlerimizde, en değerli varlığımız olan çalışanlarımızın sağlık ve güvenliğine birincil öncelik vermek; Çevre, İş Sağlığı ve Güvenliği konusunda yasal yükümlülüklerimizi yerine getirerek sağlıklı ve güvenli bir çalışma ortamı yaratmak,
 • Kaynakların etkin ve verimli şekilde kullanılması sayesinde yaratılacak ek değer ile müşterilerimize ve müessesemize uzun vadeli kazanımlar sağlamak,
 • İnsana ve çevreye saygılı olmak; doğal çevremizi korumak ve doğal kaynakların verimli kullanılması ve atıkların azaltılması için gerekli önlemleri almak, topluma katkı sağlayacak projeler geliştirmek
 • Müşterilerimizin, çalışanlarımızın, tedarikçilerimizin ve ortaklarımızın mensubu olmaktan gurur duyacakları bir kurumsal yapı yaratmaktır.

 

SİF JCB çalışanları, Toplam Kalite Yönetimini bir yaşam biçimi olarak benimsemekte ve Üst Yönetim Kalite Yönetim Sisteminin etkinliğinin sürekli iyileştirileceğini taahhüt etmektedir.

 

Değerlerimiz

SİF İş Makinaları Pazarlama Sanayi ve Ticaret A.Ş. olarak, müşterilerimize ürünlerimizle ilgili satış ve satış sonrası hizmetlerimizi sunarken, temelleri 1938 yılında atılan Türkiye’nin en köklü kuruluşlarından STFA’nın köklü kültürü ve DNA’mızı oluşturan “Değerlerimiz” doğrultusunda hareket ederiz.

Saygı
Ülkemize, sektörümüze, şirketimize, işimize, ekibimize ve markalarımıza saygılıyız ve gönülden bağlıyız. Tüm paydaşlarımıza karşı empati geliştirir, ilişkilerimizde mütevazi, dürüst, şeffaf ve tutarlı davranır, saygıya dayalı uzun soluklu ilişkiler kurarız. Sürdürülebilir büyümeyi; paydaşlarımıza ekonomik, sosyolojik ve ekolojik olarak katkı sağlamak olarak tanımlarız. Gelecek nesillere yaşanabilir bir dünya bırakma bilinci ile çalışırız.

Girişimci ruh
Girişimci ruh ve yenilikçiliği, sürdürülebilir başarımız için esas alırız. Yaptığımız işlerde yenilik fırsatlarını arar, yarattığımız değeri arttırmayı hedefleriz. Çalışanlarımızı cesaretlendirir, girişimcilik potansiyellerini ortaya çıkarabilecekleri ve yeni fikirlerini paylaşabilecekleri özgür ortamlar yaratırız.

Samimiyet ve Güvenilirlik
Dostluğa önem veririz; davranışlarımızın temelini dürüstlük, adalet ve güvenilirlik oluşturur. Sadece ürün ve hizmetlerimizle değil, uygulamalarımızla da toplumun ve gelecek nesillerin güvenebileceği bir kuruluş olmak için çalışırız. Yaptığımız işin ve verdiğimiz sözlerin arkasında dururuz.

Mükemmeliyetçilik
Mükemmeli aramaktan hiçbir zaman vazgeçmeyiz. Yüksek hedefler koyar, sonuçlara odaklanır, tutkulu ve verimli çalışırız. Yolu yoksa, yolu biz yaparız!

Takım ruhu
Biz SİF'te ortak hedefler doğrultusunda kenetlenmiş, dayanışma ve saygı çerçevesinde çalışan büyük bir aileyiz. Her fikrin değer kattığına inanır, takım çalışmasıyla ortak akla ulaşırız. Yapıcı geribildirim vermeyi ve almayı şirket kültürümüzün bir parçası olarak kabul ederiz. Zor günlerimizde birbirimize destek olur, mutlulukları birlikte yaşamaktan keyif alırız.  

SİF JCB Müşteri Memnuniyeti İlkeleri

Gerçeklik

"Müşterilerimiz biz olmadan yapabilir, biz ise müşterilerimiz olmadan yapamayız". Müşteri istekleri, bu gerçek hatırlanarak derhal ve en iyi şekilde yerine getirilmeli ve müşterinin memnun olduğundan emin olunmalıdır.

Misafirperverlik

Müşterilerin SİF JCB ve/veya SİF JCB bayi ve servislerinde geçirdikleri her anın tadını çıkarmaları için gereken her şey yapılmalı; SİF JCB, benzersiz müşteri hizmeti ile bilinmelidir.

Sürpriz

Müşterilerin isteklerini yerine getirmekle yetinilmemeli, beklentilerin ötesinde hizmet vermeye çalışılmalıdır. Müşteriler, onların ihtiyaçlarına gösterilen ilgi ile şaşırtılmalı ve mutlu edilmelidir.

Asla

Hiç bir şartta bir müşteri talebi geri çevrilmemelidir. Bir müşteri şikayeti tüm SİF JCB'yi harekete geçirmelidir. SİF JCB'ye veya bir SİF JCB bayi/servisine gelen her şikayet derhal işleme alınmalı, müşteri daima bilgilendirilmeli ve problemin en kısa zamanda çözülmesi sağlanmalıdır.

Özeleştiri

Çalışma şekli daima sorgulanmalı, müşteriye daha iyi hizmet verme yolları aranmalıdır.

Kalite

Tüm SİF JCB ürün ve hizmetleri dünya kalitesinde olmalıdır. Bu ürün ve hizmetlere bayiler, servisler, çalışma yöntemleri ve müşteriye karşı tavır da dahildir. Bu sayede müşteri, SİF JCB'den daima yüksek kaliteli hizmet alacağını bilir. Memnun müşterinin yaydığı sözden daha güçlü bir tanıtım aracının olmadığı unutulmamalıdır.

Takım Çalışması

Mükemmel bir müşteri hizmeti için takım çalışması benimsenmeli, SİF JCB bünyesinde çekişme oluşturulmamalıdır. Problemleri çözmek için beraber hareket edilmeli ve mümkün olan en kısa sürede çözüme ulaşılmalıdır.

Çalışkan, Yetenekli İş Arkadaşları

Müstesna yetenekleri ile öne çıkan kişilere iş verilmelidir. Bu kişilerin aynı zamanda müşteri memnuniyeti ilkelerini harfiyen yerine getirerek SİF JCB'nin müşterilerine karşı belirlediği tavrı yansıtacak yapıda olduklarından emin olunmalıdır.

SİF JCB Farkı

Müşterilerin SİF JCB'yi düşündüklerinde akıllarına olumlu, mutlu, arkadaş canlısı, istekli, tutkulu, yardımsever, dürüst, pratik yönü kuvvetli, zeki, dinamik ve işbirliğini seven insanlar gelmesi için çaba gösterilmelidir.

Uzun Süreli Müşteri İlişkisi

Müşterilere "özel" oldukları hissettirilmelidir. Müşteriyle derhal ilgilenilmeli ve isteği yerine gelene kadar bu ilgi bitmemelidir. Müşteriyle, satın aldığı makinanın ömrü boyunca ilgilenilmeli, ürün ile ilgili düşünceleri, müşterinin belirtmesine gerek kalmadan sorulup öğrenilmelidir. Bu tavrın müşteri dönüşünü sağladığı daima hatırlanmalıdır.

İş Sağlığı Ve Güvenliği Politikamız

AMACIMIZ ; İş makineleri sektöründe faaliyet gösteren SİF İş Makinaları Pazarlama Ltd. Şti.'nin temel paydaşı çalışanlarımıza daha güvenli ve sağlıklı bir çalışma ortamı sağlamaktır.

HEDEFİMİZ ; Güvenli ve Sağlıklı bir çalışma ortamının sağlanması için riskleri belirleyip gerekli iyileştirmeleri yapmak ve sonuçları sürekli olarak izleyerek risklerimizi en aza indirmektir.

BEKLENTİMİZ ; Sürekli iyileştirmeler neticesinde iş kazalarını azaltarak satış, servis operasyon verimliliğimizi arttırmaktır.

Bunları sağlayabilmek için;

 • İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemini dokümante ederek uygulanmasını ve sürdürülmesini sağlayacağımızı,
 • İş yerinde Risk Analizleri yaparak, iş kazalarını oluşturabilecek riskleri (nedenleri, tehlikeleri) en aza indirerek İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemimizi sürekli olarak geliştireceğimizi,
 • İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuatlarına, yasalara ve SİF İş makinaları Yönetmelikleri'ne uyacağımızı,
 • Paydaşlarımızda İş Sağlığı ve Güvenliği bilincinin geliştirilmesi, yerleştirilmesi ve sürekliliğinin sağlanması için eğitimler yapacağımızı,
 • Bu politika ile eğitimli bir toplum olmaya katkıda bulunmak amacı ile sosyal konuları destekleyeceğimizi,
 • Belirlediğimiz sağlık, güvenlik amaç ve hedeflerimize ulaşmak ve performansını sürekli geliştirmek için politikamızı periyodik olarak gözden geçireceğimizi üzerimize düşecek her türlü görev ve fedakarlıkları yerine getireceğimizi çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve üçüncü taraflara açık tutmayı taahhüt eder ve paylaşmayı görev biliriz.

Çevre Politikamız

SIF İş Makinaları Üst Yönetim desteği ve tüm çalışanlarıyla birlikte;

 • Faaliyetlerimizi; belirlediğimiz hedefler doğrultusunda çevreye zarar vermeden sürdüreceğimizi ve çevre kirliliğini önleyeceğimizi,
 • İş Makinesi Satış ve Servis faaliyetlerimizin, çevre kanunlarına ve düzenlemelerine uygun olacak şeklinde sonuçlanması için çevre, sağlık ve güvenlik konularını içeren kılavuzunu referans alarak çalışacağımızı. Ayrıca, her çalışanımızı bu prensipler ışığında eğiteceğimizi,
 • Çevreyle ilgili mevzuat ve düzenlemelere uyacağımızı,
 • ÇYS ve çevre bilincini sürekli geliştireceğimizi,
 • Çevre Yönetim Sistem'imizi (ÇYS) kritik aşamalarda sorgulanacak ve organizasyonumuzun prosedürleri içerisine yerleştirecek şekilde oluşturduğumuzu
 • Atıklarımızın geri kazanımı, yeniden değerlendirilmesi, bertaraf ve azaltılması ile ilgili çalışmalar yapacağımızı
 • Çevre ile ilgili üzerimize düşecek her türlü görev ve fedakarlıkları yerine getireceğimizi; çalışanlarımıza, paydaşlarımıza ve üçüncü taraflara açık tutmayı taahhüt eder ve paylaşmayı görev biliriz.