TR | EN
Sektörüm: İnşaat
BİZ SİZİ ARAYALIM
BİZ SİZİ ARAYALIM

LiveLink Uydu Takip Sistemi

LiveLink sadece makinanızı çalınmaya karşı koruyan değil, aynı zamanda olası arıza durumlarını ve makinanın anlık durum bilgilerini de size ileten gelişmiş bir uydu takip sistemidir.
LiveLink uydu takip sistemi ile müşterilerine daha kaliteli hizmet sunmayı hedefleyen SİF İş Makinaları,  bakım zamanlarınız ve makinada mevcut olan arızalarınızı takip ederek, bakımlarınızı siz henüz planlamadan size bildirmektedir. Böylece size “sözleştiğimiz zamanda bekliyorum” demek kalıyor.
LiveLink, tüm Kazıcı-Yükleyici model (3CX, 4CX, 5CX) makinalarda, 2016 model ve sonrası Ekskavatör ve Yükleyici makinalarda standart olarak bulunmakta ve 2 yıl kullanım bedelsiz olarak sunulmaktadır.
 
ANA EKRAN

LiveLink uydu takip sistemi ile;
         Makina güvenliği
         Düzenli bakımlar ve makinanın sağlık durumu
         Makinanın üretkenlik ve verimlilik durumu
         Makinayla ilgili gerçek zamanlı veri akışı
kullanıcının bilgisine sunulur.
 
MAKİNA ÖMRÜNE FAYDALARI

         JCB LiveLink, makinalara doğru zamanda ve doğru şekilde bakım yapılıp yapılmadığı, makinada herhangi bir sorun olup olmadığı hakkında, makinanın yanına gitmeden bilgi verebilir. Bu da, hayatımızı kolaylaştıran ve makinayla ilgili bilgilere kolayca ulaşılmasını sağlayan önemli bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.
         JCB LiveLink’in sağladığı verilerle birlikte, filolar daha etkili yönetilebilir, bakımlar programlanabilir – sistem, yaklaşan bakımlarla ve makinadaki mekanik ve elektriksel sorunlarla ilgili kritik uyarılar gönderir. Bu sayede, makinadaki sorunların çözüldüğünden, makinanın faal olarak çalıştığından emin olunabilir.
         Anlık makina çalışma saatinin bilinmesi ile sistem, makina bakımlarının takibini net bir şekilde yapabilir. Bakım saati bildirimlerinin kolay anlaşılır bir formatta olması, bakım takibini kolaylaştıran farklı bir unsurdur.
         Makinanın olası satışı sırasında geçmiş bakım kayıtlarının sistemden rahatça görülebiliyor olması, alacak müşterilere gösterebilme olanağı ve satış aşamasında kolaylık sağlar.
         Makina ile ilgili bir uyarı oluştuğunda LiveLink uydu takip sistemi, internet sitesi, SMS veya e-posta yoluyla, anlık bildirimi sistem üzerinden göndererek kullanıcıların o anda bilgi sahibi olmalarını sağlamaktadır.
 
GÜVENLİK

         Makinanın anlık olarak yerini ve güvende olduğunu biliyor olmak, filo yönetimi için en önemli bilgilerden biridir. JCB LiveLink ile makinanın çalışma güzergâhı ve bu sayede güvende olup olmadığı net şekilde görülebilir.
         Sistem üzerinden gelen makinanın yeri, hareket güzergâhı ve kullanımı ile ilgili bilgilerle birlikte JCB LiveLink, makinanın doğru çalışma bölgesinde ve saatlerinde kullanılıp kullanılmadığı konusunda bilgi aktarabilmektedir.
         Makinanın belirlenen ‘çalışma alanı’ dışında çalışması durumunda gelen Bölge Uyarıları ile kullanıcılar, makinaları konusunda üst seviyede kontrol sahibi olurlar.
         Gerçek Zamanlı Konum Bilgisi ile, makinaların kullanılmadığı zamanlarda daha güvenli bölgelere çekilmesi kolayca sağlanabilmektedir.
         Gerçek Zamanlı Çalışma Saatleri Uyarıları, makinanın önceden belirlenmiş ‘iş saatleri’ dışında çalışması durumunda devreye girerek, kullanıcılara, e-posta, SMS veya internet sitesi üzerinden, makinanın çalıştırıldığı saat ve yer ile ilgili bilgi akışı sağlamaktadır.

LIVELINK İLE FİLO YÖNETİMİ

         JCB LiveLink ile makinaların yönetimi çok kolay hale gelmiştir. Sistem, gerçek zamanlı bilgiler ile tam kontrolü sağlar ve internet bağlantısı olan herhangi bir yerden makinaları uzaktan izleme ve yönetme şansı verir.
         Online bilgi akışı sayesinde, yakıt seviyesi, rölanti süresi ve motor çalışma durumuyla ilgili detaylı bilgi sağlanır.
         LiveLink ile makinanın verimli çalışıp çalışmadığı kontrol edilebilir. Gün içinde gelen veriler ve istenmeyen sorunların anlık izlenmesi, verimlilik için gerekli altyapıyı oluşturur.
         Yakıt Raporlama Sistemi sayesinde, makina sahibi, gün içerisinde makinaya yapılan yakıt ikmal aralıklarını, günlük çalışma esnasında alınan yakıt saatlerine göre ayarlayabilir, yakıt aktarmaları için boşa geçen süreler kazanılmış olur.
         Tam Zamanlı Makina Çalışma Saati Bilgisi,  günlük çalışma koşullarına göre tahmini bakım zamanının ayarlanıp, iş yoğunluğuna göre bakım programının oluşturulmasına imkan sağlar.
         Günlük Makina Çalışma Durumu ile makinadan gün içinde gelen, ilk ve son çalışma saati ve motorun durdurulma sayısı bilgileriyle, günlük çalışma ile ilgili genel bilgi sahibi olunur.
 
Sorularınız için LiveLink@sif.com.tr ‘ye mail atabilirsiniz.